Światowy Dzień Zespołu Downa

Po raz kolejny w naszej szkole 21 marca obchodzimy jako Światowy Dzień Zespołu Downa.  Jak co roku nasze szkolne działania to wynik współpracy ze Stowarzyszeniem “Spectrum” od wielu lat prowadzącym akcje, których celem jest zmiana nastawienia społecznego wobec osób z Zespołem Downa oraz osób ze spektrum autyzmu.

Samorząd Uczniowski ogłosił w tym roku konkurs na klasowe zdjęcie propagujące ideę Światowego Dnia Zespołu Downa. Oprócz tego uczniowie klasy I JM i I H wykonali na plastyce plakaty, które zdobiły szkolne korytarze oraz zostały wyeksponowane w Parku Jordanowskim podczas pikniku “Powitanie wiosny”.  Tradycyjnie założyliśmy tego dnia skarpety nie do pary jako znak solidarności z osobami z syndromem Downa. To oczywiście tylko drobne gesty, ale to właśnie od nich się zaczyna zmiana postawy. To one kształtują naszą świadomość oraz stają się podstawą naszej empatii i akceptacji inności.

 

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: