Świetny występ badmintonistów

W większości dyscyplin sportowych rywalizacja szkół ponadpodstawowych weszła w fazę rozgrywek wojewódzkich. Po zwycięstwie na szczeblu rejonowym, nasi badmintoniści awansowali do półfinału wojewódzkiego, gdzie spotkali się z rówieśnikami z Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. Dzisiejszy turniej, rozgrywany w Arenie Rafako, miał za zadanie wyłonienie jednej drużyny, która weźmie udział w finale wojewódzkim Licealiady.

Pierwszym przeciwnikiem naszych chłopców był ZST z Wodzisławia Śląskiego. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem reprezentantów ZSO nr 1 wynikiem 3:0. Na uwagę zasługuje fakt, że nie przegraliśmy ani jednego seta.

W drugim meczu turnieju zmierzyły się zespoły IV LO z Rybnika z ZST z Wodzisławia Śląskiego. Rybniczanie wygrali w błyskawicznym tempie 3:0.

W tej sytuacji o awansie do finału wojewódzkiego Licealiady miało zadecydować ostatnie spotkanie turnieju.

IV LO z Rybnika okazało się dla nas bardzo wymagającym przeciwnikiem. Mimo tego, dwie pierwsze gry singlowe zakończyły się wynikiem 2:1 dla naszych badmintonistów.

Do ostatecznego zwycięstwa brakowało jeszcze jednej wygranej. Trzecią grą był debel.

Chłopcy z Rybnika byli bardzo zdeterminowani, ale nie wystarczyło to do pokonania świetnie grających badmintonistów z Raciborza. Nasi chłopcy wygrali 2:0 i awansowali do czwórki najlepszych zespołów szkolnych województwa śląskiego.

Zwycięzcy turnieju wystąpili w składzie: Grzegorz Rybiński, Jakub Jurecki i Jakub Krybus.

Dzielnie wspierały ich Milena i Nicole, które pomagały również w przeprowadzeniu turnieju.

Gratulujemy badmintonistom i życzymy im dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć na stronie PCS w Raciborzu.

https://www.facebook.com/people/Powiatowe-Centrum-Sportu-w-Raciborzu/100043398007361/

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: