Szkolne wybory prezydenckie

Obrazy newsów: wybory_prezyd_2015.jpg

29 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyły sińę w ramach akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, szkolne wybory prezydenckie pod hasłem „Młodzi Głosują”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Plastycznego oraz uczniowie klas trzecich Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi  mieli możliwośæ zagłosowaæ  na jednego z jedenastu kandydatów. 

Obrazy newsów: wybory_prezyd_2015.jpg

29 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyły sińę w ramach akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, szkolne wybory prezydenckie pod hasłem „Młodzi Głosują”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Plastycznego oraz uczniowie klas trzecich Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi  mieli możliwośæ zagłosowaæ  na jednego z jedenastu kandydatów. 


Uczniowie klasy pierwszej humanistycznej pod nadzorem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie – pana Krystiana Łyczka przez ostatnie tygodnie promowali akcjńę, przedstawiali kandydatów i zachńęcali do udziału w wyborach. Urna, karty wyborcze, dokument tożsamości przy pobieraniu karty, jak i komisja były przygotowane na wzór prawdziwych wyborów. Wszystkie działania, oprócz poznania poglądów młodych ludzi, miały również cel dydaktyczny, gdyż już dziś, zanim dostaniemy dowód osobisty, powinniśmy interesowaæ sińę wydarzeniami w naszym kraju i na świecie, by w przyszłości nie byæ biernymi obywatelami. 

Poniżej fotorelacja autorstwa Kasi Słowiak: 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: