Pozostawiæ po sobie ślad… POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Obrazy newsów: maturzysci_2015.jpg

Dnia 24 kwietnia 2015 roku w auli naszej szkoły odbyło sińę pożegnanie absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, Liceum Plastycznego oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych im. Gustawa Morcinka. W tym roku szkołńę ukończyło osiem klas (218 uczniów). Dla absolwentów był to dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: maturzysci_2015.jpg Dnia 24 kwietnia 2015 roku w auli naszej szkoły odbyło sińę pożegnanie absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, Liceum Plastycznego oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych im. Gustawa Morcinka. W tym roku szkołńę ukończyło osiem klas (218 uczniów). Dla absolwentów był to dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil.

Każdy uczeń otrzymał świadectwo w uroczysty sposób: na scenie, wrńęczane przez dyrektora szkoły i wychowawcńę klasy. Wśród maturzystów było wielu wyróżnionych uczniów, a najwyższą nagrodńę przyznało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO: tytuł Primus inter pares – czyli pierwszy wśród równych – za wybitne osiągnińęcia w nauce i sukcesy na olimpiadzie przedmiotowej. Otrzymała ją Paulina Mucha z klasy 3MF. Paulina była laureatką i finalistką Olimpiady z Jńęzyka Niemieckiego. Wielu uczniów otrzymało certyfikaty DSD, a także statuetki i dyplomy za osiągnińęcia sportowe.

Podczas uroczystości padło mnóstwo wzruszających słów: najpierw pan dyrektor Wojciech Janiczko złożył absolwentom pińękne życzenia, ciekawą i pouczającą przypowieśæ zaprezentowała przedstawicielka Rady Rodziców pani Barbara Kempe i tak wyposażeni w dobre słowo z kolei maturzyści podzińękowali, wrńęczając kwiaty, swoim nauczycielom, wychowawcom i dyrekcji szkoły.

 

Uroczystośæ artystycznie uświetnili uczniowie klas młodszych. Był fantastyczny popis kwartetu smyczkowego ( Marta i Wiktoria Linek, Marysia Stugiewicz oraz Paulina świerczek)z towarzyszeniem perkusji (Dominik Malcharczyk), było akustyczne wykonanie piosenki Pink Floyd, uroczy filmik o maturzystach przygotowany przez uczniów klasy 2IM.

Konferansjerami byli Magdalena Machnik i Piotr Mikler.

Tradycyjnie wszyscy absolwenci otrzymali upominek na szczńęście: długopis na maturńę.

Po uroczystości w auli, uczniowie spotkali sińę ze swoimi wychowawcami w klasach: były łzy, uściski, wspomnienia… Teraz tylko matura, ale jedno jest pewne: każdy pozostawił tu ślad po sobie i zawsze bńędzie czńęścią naszej szkoły, szkoły numer 1 w Raciborzu!

 

Klasy, które ukończyły szkołńę:

4LP – wychowawca Katarzyna Kwiotek,

3MF – wychowawca Sybilla Weleda – Krńężlewska,

3IM – wychowawca Małgorzata Wranik,

3BC – wychowawca Anna Strojny,

3MG – wychowawca Ewelina Klein,

3BG – wychowawca Beata Paduch,

3H – wychowawca Grażyna Strózik.

Zdjńęcia z uroczystości na szkolnym Facebooku.

 


Wybierz kategorię

%d bloggers like this: