Jacek Nitychoruk laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

Obrazy newsów: omg_jacek_nitychoruk.jpg

Jacek Nitychoruk, uczeń trzeciej klasy naszego Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi, został laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Ostatni etap tych zawodów odbył sińę w dniach 25-26.04.2015 roku w Warszawie. Z wymyślnymi zagadkami królowej nauk zmagało sińę 157 młodych matematyków z 86 szkół z całej Polski, którzy pomyślnie przebrnńęli przez wcześniejsze etapy kwalifikacyjne. Już sam udział w finale OMG zapewnia uczniom zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego

Obrazy newsów: omg_jacek_nitychoruk.jpg
Jacek Nitychoruk, uczeń trzeciej klasy naszego Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi, zostałlaureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Ostatni etap tych zawodów odbył sińę w dniach 25-26.04.2015 roku w Warszawie. Z wymyślnymi zagadkami królowej nauk zmagało sińę 157 młodych matematyków z 86 szkół z całej Polski, którzy pomyślnie przebrnńęli przez wcześniejsze etapy kwalifikacyjne. Już sam udział w finale OMG zapewnia uczniom zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego

Jacek, wcześniej dwukrotny laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, był jedynym reprezentantem naszego powiatu w tegorocznych zawodach OMG. To szczególne osiągnińęcie jest konsekwencją cińężkiej pracy i niebywałego talentu ucznia wspieranego przez nauczycieli matematyki ZSO. Jest też zachńętą aby wystartowaæ w Olimpiadzie Matematycznej dla licealistów, a może i reprezentowaæ nasz kraj w Mińędzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, czego z całego serca Jackowi życzymy.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: