Uczniowie Liceum Plastycznego podczas Tygodnia Sztuki 2015 w Elbe-Elster

W dniach 9-16 sierpnia 2015 roku uczniowie Liceum Plastycznego, działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, po raz kolejny wzińęli udział w Tygodniu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez partnerski powiat Elbe-Elster w Niemczech. Szczegółowa relacja w rozwinińęciu newsa.

W dniach 9-16 sierpnia 2015 roku uczniowie Liceum Plastycznego, działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, po raz kolejny wzińęli udział w Tygodniu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez partnerski powiat Elbe-Elster w Niemczech.

W ciągu tygodnia uczennice: Agnieszka Wardńęga, Paulina Soika, Jolanta Lamla i Katarzyna Sobol, brały udział w interesujących warsztatach plastycznych, odbywających sińę na terenie zabytkowego kompleksu w Gut Saathain. Podczas warsztatów, prowadzonych przez mieszkającego w Niemczech, a pochodzącego z Armenii, artystńę plastyka i architekta Ararata Haydeyana, uczestnicy æwiczyli malowanie portretów, tworzenie grafik, akwarel oraz studiów z natury i architektury. Wśród dzieci i młodzieży znaleźli sińę mińędzy innymi uczniowie z Armenii, Niemiec (z powiatu Elbe-Elster oraz zaprzyjaźnionego powiatu Märkischer Kreis), a także z Polski, reprezentowanej nie tylko przez uczennice raciborskiego plastyka, ale także przez młodzież z Nakła nad Notecią. Wspólne tworzenie, a także spńędzanie wolnego czasu, było doskonałą okazją do rozwijania nie tylko umiejńętności plastycznych, rozbudzania wyobraźni, ale i komunikacji, poznawania innych kultur, obyczajów i zawierania nowych, inspirujących znajomości.

Warsztaty zostały zwieńczone wernisażem, podczas którego wystawiono prace powstałe w trakcie wspólnie spńędzonego tygodnia. Poza warsztatami organizatorzy zadbali o czas wolny – nie zabrakło wspólnego gotowania, grillowania, ogniska, wyjazdu na basen, krńęgle, mini golfa, a także całodniowej wycieczki do Drezna, podczas której uczestnicy zwiedzili najważniejsze zabytki miasta oraz galerińę Starych Mistrzów. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Raciborzu, które sfinansowało wyjazd, oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Opiekunami młodzieży były Marzena Kacprowicz, wicedyrektor ZSO nr 1 oraz Katarzyna Kwiotek, nauczycielka historii sztuki i muzyki.

Zdjńęcia z Tygodnia Sztuki do obejrzenia w Galerii.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: