Udany występ badmintonistów

We wtorek 23.04 br., w Bieruniu został rozegrany Finał Licealiady Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w badmintonie chłopców. Do rywalizacji zakwalifikowało się osiem najlepszych zespołów szkolnych z całego województwa.

Badmintoniści ZSO nr 1 w Raciborzu awansowali do turnieju jako zwycięzcy swojego półfinału. Trafili do grupy z Gliwicami i Bieruniem (wielokrotnym triumfatorem tych rozgrywek).

W pierwszym spotkaniu nasi chłopcy zmierzyli się z Gliwicami. W ubiegłym roku nasi przeciwnicy gładko wygrali w stosunku 3:0. Tym razem, po bardzo zaciętych grach singlowych Gliwice prowadziły 2:0, ale w kolejnej grze świetnie spisał się nasz debel, wygrywając i dając nam szansę na dalszą walkę o zwycięstwo w meczu. W trzeciej grze singlowej, po bardzo zaciętej walce niestety musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

W drugim meczu przeciwnikiem ZSO nr 1 było liceum z Bierunia, w którym od lat działa ośrodek szkoleniowy badmintonistów. Pośród zawodników trenujących w tej szkole, są liczni reprezentanci Polski.

Gra przeciwko Bieruniowi, była dla wszystkich pozostałych szkół lekcją pokory.

Bieruń wygrał gładko 3:0.

Los sprawił, że w walce o V miejsce spotkaliśmy się ponownie z Rybnikiem. W ubiegłym roku mecz zakończył się wygraną naszych przeciwników. Tym razem po bardzo trudnym meczu w stosunku 3:0 wygrali badmintoniści ZSO nr 1 z Raciborza.

Zajęcie V miejsca w województwie śląskim, jest do tej pory najwyższym osiągnięciem naszych badmintonistów.

Pewien niedosyt odczuwali nasi chłopcy, kiedy zdali sobie sprawę, że szkoła z Gliwic z którą nieznacznie przegraliśmy, zajęła III miejsce.

Już dziś cieszymy się na przyszłoroczną rywalizację   😀 

Nasi badmintoniści wystąpili w składzie: Jakub Jurecki, Jakub Krybus i Jakub Myśliwy.

Gratulujemy chłopcom sukcesu i dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach wojewódzkich!

PM

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: