W uścisku Melpomeny [spotkanie z aktorką]

            Jak przygotować się na egzamin do szkoły aktorskiej i czy warto skorzystać z oferty kursów przygotowawczych? Ile czasu trwa przygotowanie roli? Jak wybrać dobrą agencję aktorską? O czym dziś marzy aktor w Polsce? Z którym reżyserem pracowało się Jej najlepiej? Co myśli o środowisku aktorskim? Co myśli o przekraczaniu granic etycznych podczas pracy nad rolą? – te i inne pytania do absolwentki I LO, aktorki Narodowego Teatru Starego w Krakowie Magdaleny Grąziowskiej sypały się w wypełnionej po brzegi auli naszej szkoły w poniedziałkowe przedpołudnie 24 kwietnia 2023r.

           Aktorka opowiadała o aktorstwie szczerze, spontanicznie, czasem… bez znieczulenia. Sala czuła, że choć aktorstwo to zawód wymagający, wciąga jak żaden inny. Nie bez powodu spotkanie nosiło tytuł „W uścisku Melpomeny”. Młodzież „Kasprowicza” już planuje wyjazd do teatru, aby podziwiać Magdalenę Grąziowską na scenie.

            Po spotkaniu z uczniami w auli odbyło się w gabinecie dyrektora spotkanie inne, nieoficjalne, z byłymi nauczycielami aktorki. Były wspomnienia, wzruszenia, wybuchy radości i serdeczności. Jak w rodzinie. 

O cykliczne spotkania z absolwentami szkoły dba nieoceniony profesor Krystian Łyczek.

                                                                                                                                              (BJot)

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: