Walentynki w bibliotece – znajdź miłość w książkach

Miłość to otwierać przed sobą duszę, 
razem myśleć i razem czuć… .

Lew Tołstoj

14 lutego to święto wszystkich zakochanych. W tym dniu miłość unosi się w powietrzu – także w naszej bibliotece, gdzie od samego rana pobrzmiewała romantyczna muzyka, a na czytelników czekało wiele atrakcji. Jedną z nich, cieszącą się największym powodzeniem, była walentynkowa fotobudka, czyli ,,Książkowe FotoLove”. Przez różowe okulary świat wygląda o wiele ciekawiej i chyba właśnie dlatego było tylu chętnych do zdjęć. Można było także wybrać się na randkę w ciemno z … książką, rozwiązać walentynkowy quiz, a zamiast ciasteczka z wróżbą wylosować literacki cytat o miłości. Wystrój biblioteki odzwierciedlał romantyczny nastrój dnia.
Na półkach pojawiły się czerwone baloniki w kształcie serduszek, kształt serca miało także rozrzucone na stołach konfetti, całość uzupełniały bukiety czerwonych róż. Zrobiło się bardzo różowo, czerwono i romantycznie. Wszystkim, nie tylko zakochanym i nie tylko 14 lutego, gorąco polecam książki o miłości: szalonej, spełnionej, namiętnej – znajdziecie je na bibliotecznych półkach!

Anna Rozłucka-Jankowska
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: