Warsztaty z języka niemieckiego w Wiśle

W dniach 10 – 13. 10. 2023 r. klasa 2HB wraz z kilkoma uczniami z klas 3. i 4. udała się na warsztaty językowe do Wisły. Wyjazd miał na celu przygotowanie uczestników do egzaminu DSD na poziomie B2-C1. Podczas pobytu w pensjonacie “U Fojta” odbywały się zajęcia przygotowujące do DSD, w których uczestniczyli nasi uczniowie wraz z równoległą grupą z Katowic. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli z obu szkół oraz pana Adreasa Gross’a. Podczas wspólnych zajęć zostały rozdane dyplomy uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym zdali egzamin DSD I (poziom A2-B1).
W wolnym czasie nasza grupa udała się na spacer do lokalnego stoku narciarskiego, z którego rozpościerał się widok na zapierający dech górski krajobraz. Oprócz spaceru na stok udaliśmy się także do centrum Wisły, oraz integrowaliśmy się z grupą z Katowic poprzez grę w siatkówkę, wspólne ognisko i posiłki. Wymienialiśmy się doświadczeniami w przygotowaniach do egzaminu. 
Z. Koloska
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: