Wieczór poetycki u Kasprowicza

Wieczorem w piątek 23 stycznia 2015 roku aula naszej szkoły zamieniła się w klimatyczną kawiarenkę: przy kawie, w blasku świec spotkali się miłośnicy poezji. Swoje wiersze czytał pan dr Jacek Molęda. Ubarwiał on prezentację własnej twórczości anegdotami, żartami. Po prostu dał się poznać z zupełnie innej strony, na co bardzo życzliwie reagowali słuchacze.

Niezwykle ważną częścią tego wieczoru były poetyckie debiuty młodych twórców. Swoje wiersze zaprezentowali:

Sandra Sztuka z 3MF, Klaudia Guzy z 3H, Zuzanna Mroczek z 1H oraz chłopcy Bartłomiej Kempe z 3H i Jerzy Janiczko z 2MF. Więcej w rozwinięciu newsa.

Wieczorem w piątek 23 stycznia 2015 roku aula naszej szkoły zamieniła się w klimatyczną kawiarenkę: przy kawie, w blasku świec spotkali się miłośnicy poezji. Swoje wiersze czytał pan dr Jacek Molęda. Ubarwiał on prezentację własnej twórczości anegdotami, żartami. Po prostu dał się poznać z zupełnie innej strony, na co bardzo życzliwie reagowali słuchacze.

Niezwykle ważną częścią tego wieczoru były poetyckie debiuty młodych twórców. Swoje wiersze zaprezentowali:

Sandra Sztuka z 3MF, Klaudia Guzy z 3H, Zuzanna Mroczek z 1H oraz chłopcy Bartłomiej Kempe z 3H i Jerzy Janiczko z 2MF.

Warto dodać, że ci uczniowie mają już spore sukcesy w różnych konkursach poetyckich. Na przykład Bartek i Jerzy są finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Laur Plateranki”, Klaudia jest finalistką wojewódzkiego konkursu „Daj mi słowo”.

Piękne tło muzyczne poetyckim prezentacjom zapewnili uczniowie naszego liceum. I tak piosenki Znów wędrujemy i Uciekaj moje serce zaśpiewała Weronika Pytel z klasy 3H, której grą na skrzypcach towarzyszyła pani Katarzyna Kwiotek, a na pianinie Aleksandra Flegel z klasy 3MF. Oli Flegel w artystycznym wykonaniu ballady Bolesława Leśmiana Strój akompaniował Arek Kotwica, a na zakończenie zaśpiewała Ada Tril, własną interpretację wiersza Zbigniewa Herberta 17 IX.

Całą uroczystość zorganizowali wszyscy wymienieni wcześniej uczniowie, a także Julia Jankowska, która przygotowała miłą pamiątkę dla Gości – wiersze prezentowane na wieczorku w formie malutkiej książeczki, zaś Bartek Tański był uroczym konferansjerem.

Bardzo dziękujemy, że tę inicjatywę przyjęto tak ciepło: do auli przybyli panowie dyrektorzy, kilku nauczycieli (niektórzy za swoimi żonami, mężami), rodzice oraz spora grupa uczniów i absolwentów I LO. Wśród gości znalazł się też pan Marek Rapnicki, znany animator kultury naszego miasta.

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się znowu, może na wiosnę?

Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do współpracy i otwarcia się na prezentację swoich talentów. Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba…

Autorką zdjęć jest Julia Jankowska.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: