Wirtualna wizyta naszych uczniów na Lipari

12 i 14 maja 2021 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję podróżować do Włoch, na piękną wyspę Lipari. Podróż wprawdzie miała formę wirtualną, ale za sprawą projektu “L’Euro: hier, aujourd’hui, demain, realizowanego w ramach programu Erasmus +, mamy nadzieję, że będzie także możliwa w rzeczywistości wiosną 2022 r.

Celem trójstronnego spotkania młodzieży z Włoch, Luksemburga i naszej szkoły było nie tylko wspólne odkrywanie bogactwa archipelagu Wysp Liparyjskich, ale także prezentacje uczniów, pierwszy bliższy kontakt, wspólna zabawa poprzez udział w quizach o Włoszech oraz związaną bezpośrednio z tematem projektu dawną walutą Bel Paese – lirą.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym oraz dwóch pozostałych projektach Erasmus + zachęcamy do śledzenia zakładki poświęconej projektom na stronie szkolnej.

 

Archiwa
%d bloggers like this: