Wizyta Koła Naukowego „HR-owców” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

7 marca nasze liceum miało przyjemność gościć członkinie Koła Naukowego „HR-owców” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Katarzynę, Wiktorię i Juliannę – wraz z opiekunką koła, Panią Moniką Karczewską. Celem ich wizyty było przeprowadzenie warsztatów dotyczących pracy zespołowej.
Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać teorię ról zespołowych Mereditha Belbina, która opisuje, jakie funkcje pełnimy w grupie i jak wpływają one na efektywność współpracy. Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę – zadaniem uczestników było zbudowanie jak najwyższej wieży oraz jak najdłuższego mostu z klocków Lego w ograniczonym czasie. Ćwiczenie to pokazało, jak ważna jest różnorodność kompetencji w zespole oraz jak skuteczny podział ról wpływa na osiąganie wspólnych celów.
Dodatkowo prowadzące opowiedziały o możliwościach rozwoju na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz chętnie odpowiadały na pytania dotyczące studiów i działalności uczelnianych kół naukowych.
Spotkanie było inspirującym doświadczeniem, które pozwoliło naszym uczniom i uczennicom nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także sprawdzić ją w praktyce. Być może już w październiku część tegorocznych maturzystów i maturzystek spotka się ponownie z członkiniami Koła Naukowego „HR-owców” – tym razem jako studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach!

K. Koczy

Najnowsze artykuły