Wizyta w Akademii Sztuk Pięknych

23 marca uczniowie klas 1LSP i 2LSP udali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie zaczęło się od wizyty w Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zajrzeć do wielu pracowni (tj. rzeźba, grafika warsztatowa, fotografia), porozmawiać z obecnymi studentami oraz zobaczyć jak wygląda kształcenie artystyczne na poziomie akademickim.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym. Przegląd wystaw prezentował się następująco: sztuka śląska (XVI-XIX w.), sztuka polska (XVII-XIX w.), sztuka europejska (XV-XX w.). Największe wrażenie zrobiła najnowsza wystawa „Cudo-twórcy”, która opowiada i prezentuje świat stworzony rękoma człowieka, powstały w jego umyśle i wyobraźni, a następnie w mistrzowski sposób zmaterializowany w przedmiocie użytkowym.

Młodzi artyści mieli też możliwość zrealizowania pleneru fotograficznego. Mogli obserwować przez pryzmat obiektywów piękno krajobrazu Wrocławia, zamykając w kadrze wybrane fragmenty miasta.

Dzień pełen wrażeń zakończył spektakl „Francuska Niespodzianka” wystawiony w Teatrze Polskim.

 

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: