Wręczenie nagród przez Starostę naszym uczniom za udział w olimpiadach i konkursach

W dniu 19 września 2022 r. nasi uczniowie otrzymali nagrody Starosty za wybitne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach. Możemy poszczycić się największą ilością nagrodzonych uczniów wśród raciborskich placówek oświatowych. Nagrody w tym dniu otrzymali:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego:

1. Myśliwy Jakub  – VIII Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie – laureat Wydział Katechetyczny w Kurii Diecezjalnej w Opolu
2. Brzenczka Joanna – XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki “Obraz a słowo”, VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Historii Sztuki “Sztuka cenniejsza niż złoto” – edycja “Artysta i Bohater, Wizerunek romantyka w sztuce (w malarstwie, rzeźbie, grafice, rysunku” Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Państwowe Liceum Stuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Muzeum Narodowe w Warszawie
3. Surma Alena – IX Ogólnopolska edycja olimpiady z mitologii słowiańskiej- I miejsce Olimp School w Łodzi
4. Psota Katarzyna – III miejsce w Centralnej Lidze Juniorek (piłka nożna dziewczyn) – ogólnopolski Polski Związek Piłki Nożnej, LII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego etap okręgowy, awans do części ustnej, Komitet OLiJP przy Instytucie Badań Literackich PAN
5. Otlik Weronika – XXXII Olimpiada Teologii Katolickiej – finalista – ogólnopolski szczebel Diecezja Płocka
6. Bętkowski Adam – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 – wyróżnienie – szczebel międzynarodowy Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Toruń
7. Rybiński Grzegorz – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 – wyróżnienie – szczebel międzynarodowy Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Toruń
8. Królik Bartosz – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 – wyróżnienie – szczebel międzynarodowy Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Toruń
9. Aleksandra Kwaśniewicz – VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Historii Sztuki “Sztuka cenniejsza niż złoto” – edycja “Artysta i Bohater, Wizerunek romantyka w sztuce (w malarstwie, rzeźbie, grafice, rysunku” Państwowe Liceum Stuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Muzeum Narodowe w Warszawie
10. Anna Sikotra – VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Historii Sztuki “Sztuka cenniejsza niż złoto” – edycja “Artysta i Bohater, Wizerunek romantyka w sztuce (w malarstwie, rzeźbie, grafice, rysunku” Państwowe Liceum Stuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Muzeum Narodowe w Warszawie
11. Ewelina Ploch – Finalistka XXXXV Olimpiady Języka Niemieckiego (szczebel ogólnopolski) Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu
12. Emilia Stefaniszyn – Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady “Solidarności” Fundacja Centrum Solidarności

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych:

1. Klaudia Pietrasz – Finalistka z wyróżnieniem 46 Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej
2. Dorota Miechówka – Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Sztuka dotyku”, Nagroda Przewodniczącej Jury w 27 Konkursie “Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną” edycja międzynarodowa MDK “Śródmieście” we Wrocławiu, Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum w Kaliszu

 

Nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: