Wrocław po raz kolejny zachwyca

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_news.jpg

Wrocław stał sińę absolutnym hitem tej jesieni! Kolejna wycieczka do stolicy Dolnego śląska została zorganizowana tym razem dla klasy III matematyczno-fizycznej w dniach 26-28.10. Wrażenia z tych trzech dni w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_news.jpg Wrocław stał sińę absolutnym hitem tej jesieni! Kolejna wycieczka do stolicy Dolnego śląska została zorganizowana tym razem dlaklasy III matematyczno-fizycznej w dniach 26-28.10.

Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, odwiedziliśmy „mieszkańców” wrocławskiego zoo. Furorńę zrobiło Afrykarium, gdzie oglądaliśmy zwierzńęta wprost z Czarnego Lądu.  Pod wieczór natomiast wzbogacaliśmy sińę kulturalnie w Teatrze Polskim na sztuce „Oni” Witkacego w reżyserii Oskara Sadowskiego. Spektakl wywarł na nas spore wrażenie i pobudził wszystkich do ożywionej dyskusji.

Drugi dzień rozpoczńęliśmy od spaceru po malowniczym Ostrowie Tumskim, po czym udaliśmy sińę do muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie spotkaliśmy naszego absolwenta Karola Kuczyńskiego, zajmującego sińę obecnie produkcją seriali i filmów dokumentalnych.  Po czasie wolnym spńędzonym w okolicach pińęknego rynku, pojechaliśmy na Politechnikńę Wrocławską. Dr Dawid Huczek, również nasz absolwent, przeprowadził nam ciekawy wykład z matematyki, którego tematem były liczby zespolone. Jako ścisłowcy byliśmy zachwyceni.

Ostatniego dnia wjechaliśmy na sam szczyt Sky Tower, najwyższego budynku we Wrocławiu, skąd mogliśmy podziwiaæ zapierające dech w piersiach widoki. Zobaczyliśmy również Panoramńę Racławicką, wybitne dzieło batalistyczne Wojciecha Kossaka i Jana Styki.

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_1.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_2.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_3.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_4.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_5.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_6.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_7.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_mf_8.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: