Spotkanie z kulturą i sztuką we Wrocławiu

Obrazy newsów: wroc_10_2016_news.jpg W czwartkowy poranek, 27 października 2016 roku, wyruszył spod naszego liceum autobus z grupą trzecioklasistów z klasy humanistycznej oraz chemiczno-biologicznej, opiekunkami grupy były panie Grażyna Strózik i Aleksandra Mekeresz. Celem naszej jednodniowej wycieczki była tegoroczna europejska stolica kultury – Wrocław. Ciąg dalszy relacji w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: wroc_10_2016_news.jpg W czwartkowy poranek, 27 października 2016 roku, wyruszył spod naszego liceum autobus z grupą trzecioklasistów z klasy humanistycznej oraz chemiczno-biologicznej, opiekunkami grupy były panie Grażyna Strózik i Aleksandra Mekeresz. Celem naszej jednodniowej wycieczki była tegoroczna europejska stolica kultury – Wrocław.

Pierwszy punkt programu to SkyTower, miejsce oblegane przez uczniów chcących zrobiæ “symboliczną” ilośæ pamiątkowych zdjńęæ, bo widok rzeczywiście obłńędny. Szybki zjazd na dół z 49 pińętra, by żwawym krokiem dojśæ do Muzeum Narodowego na cenną lekcjńę o młodopolskich kierunkach artystycznych. Tu mogliśmy podziwiaæ m. in. obrazy Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego czy braci Gierymskich. Nastńępnie przerwa na obiad, drobne zakupy i liczenie wrocławskich krasnoludków, a o godz. 18 nadszedł czas na gwóźdź program – balet pt. “Coppelia” w Operze Wrocławskiej. Spektakl ten prezentuje historińę szalonego wynalazcy, który chce ożywiæ lalkńę. Fabuła rozgrywa sińę w małym  miasteczku, a oprócz naukowca i jego lalki, mamy parńę zakochanych – Swanildńę i Franza, których losy humorystycznie splatają sińę z nieco wyobcowanym doktorem Coppeliusem. Co ciekawe, wystńępujące w przedstawieniu motywy polskie (np. tańczenie mazurka) wynikają z sympatii francuskiego kompozytora – Leo Delibesa – do Polski i słowiańskiego folkloru. Wszystkie partie baletowe wykonane przy znakomitej muzyce na żywo oraz na tle bogatych dekoracji zrobiły na nas niemałe wrażenie. Wzbogaceni o nowe uduchowiające obcowanie z kulturą, powróciliśmy do Raciborza w godzinach późnowieczornych. 

                                                                                  Katarzyna Donat z klasy 3 humanistycznej

Obrazy newsów: wroc_10_2016_11.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_01.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_02.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_03.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_05.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_08.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_13.jpg

Obrazy newsów: wroc_10_2016_10.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: