Z wizytą w szkole w Opawie

W dniu 22.11.2023 r. odbyło się pierwsze z pięciu spotkań w ramach trwałości projektu “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu”, który nasza szkoła zrealizowała w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska we współpracy z Střední škola průmyslová a umělecká w Opawie.

Celem wizyty w Opawie była kontynuacja działań rozpoczętych w 2022 r. w naszym szkolnym ogrodzie. Uczniowie klasy 2MD i 3 LSP przygotowali i poprowadzili anglojęzyczne warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla swoich rówieśników w Czechach. Ich doświadczenie w zakresie ratowania zdrowia i życia ludzi zyskało uznanie uczniów z Opawy. Wspólna nauka była okazją do nawiązania nowych relacji rówieśniczych, poznania z bliska czeskiej szkoły, kształcenia językowego, a dla nauczycieli szansą na wymianę doświadczeń zawodowych i planowanie dalszej współpracy.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: