Zimowa wycieczka do Katowic i Krakowa

14 grudnia 50 osób z naszej szkoły udało się na wycieczkę do Katowic i Krakowa.

Pierwszym punktem na trasie wycieczki były Katowice, gdzie po krótkiej wizycie na wystawie sztuki współczesnej w Muzeum Śląskim uczniowie wysłuchali w siedzibie NOSPR-u koncertu edukacyjnego pt. „Muzyka epoki romantyzmu”. W trakcie tego muzycznego spotkania wybrzmiały również wątki literackie charakterystyczne dla epoki.

Wizytę w Krakowie rozpoczęliśmy od odwiedzin na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, co stanowi temat studiów na tym wydziale i poznali perspektywy, jakie daje wybór poszczególnych kierunków.

Kraków przywitał uczestników wycieczki zimową aurą. W tej niemal bajkowej scenerii odwiedziliśmy również jarmark świąteczny, na którym zakupiliśmy drobne upominki.

Zwieńczeniem dnia była wizyta w Teatrze Słowackiego, gdzie na scenie kameralnej wystawiono monodram pt. „Simona K. Wołająca na puszczy”. To sztuka oparta na życiorysie Simony Kossak wywodzącej się ze znanej artystycznej rodziny. Amplituda emocji, jakie zbudowała aktorka za pomocą słowa i kilku rekwizytów sprawiły, że od początku do końca spektakl trzymał widzów w napięciu i utkwił im na długo w pamięci.

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: