Wystawa malarstwa uczniów LSP

10 stycznia w galerii Gawra mieszczącej się w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu miał miejsce wernisaż wystawy prac malarskich uczniów IV klasy Liceum Sztuk Plastycznych.

Goście i autorzy prac zostali przywitani przez panią dyrektor MiPBP – p. Małgorzatę Szczygielską oraz panią dyrektor ZSO nr 1 – p. Marzenę Kacprowicz. Następnie Roman Szczasny, nauczyciel prowadzący w kilku słowach opowiedział o pracowni rysunku i malarstwa oraz o koncepcji wystawy, a zadania, które są realizowane na lekcjach w pracowni scharakteryzowały uczennice: Natalia Bondarewicz, Karolina Szymiczek i Kinga Wyleżoł.

Prace prezentowane na wystawie pochodzą z różnych okresów edukacji, ale większość została namalowana w klasie trzeciej. Wystawione obrazy zostały wykonane w kilku technikach i stylach malarskich. Konwencja realistyczna to głównie studia martwej natury, fantastyczny sposób obrazowania reprezentują surrealistyczne wizje, obecne na wystawie są również obrazy abstrakcyjne wywiedzione z obserwacji natury w skali makro oraz obrazy ekspresyjne, w których kontrasty i światło budują tajemniczy nastrój.

Techniki, w których zostały wykonane prezentowane prace to głównie malarstwo akrylowe, akwarelowe, ale pojawiają się również obrazy z elementami kolażu oraz lawowane tuszem.

Wystawa czynna będzie do 26 stycznia 2023 r.

Autorzy prac:

Natalia Bondarewicz, Emilia Czajkowska, Anna Durka, Agata Grzesiczek, Oliwia Kielska, Zuzanna Kołpińska, Weronika Krasek, Katarzyna Kubala, Igor Kucybała, Izabela Lenort, Daniel Michna, Zuzanna Pacia, Bianka Rusiewicz, Wiktoria Skierska, Alicja Szymańska, Karolina Szymiczek, Inga Wardenga, Emilia Wawoczny, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł, Kinga Zajadacz.

Poniżej fotorelacja autorstwa dr Gabrieli Habrom-Rokosz oraz Zuzanny Szczyrby.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: