Bo tętni w nas dobro

W dniu 13.06.2022 r. uczniowie klasy 1JW wzięli udział w evencie “Bo tętni w nas dobro” zorganizowanym na raciborskim Rynku przez raciborskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dzięki niemu dowiedzieli się więcej na temat honorowego krwiodawstwa, mieli okazję do oddania krwi,  wykonania zdjęć na ściance z motywem nawiązującym do hasła wydarzenia i opublikowania ich na mediach społecznościowych z hasztagiem #botetniwnasdobro czy wykonania broszek z hasłem wydarzenia.

Pamiętajmy, że dobro wraca! Honorowi dawcy krwi zyskują przywileje min. pierwszeństwo w kolejkach do świadczeń opieki zdrowotnej lub dzień wolny od pracy, w którym oddają krew. A najważniejsze – ratują ludzkie życie. Wspólnie z raciborską stacją Krwiodawstwa zachęcamy do zapoznania się z innymi akcjami, których szczegółowy wykaz znaleźć można na stronie internetowej RCKiK.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: