Szkolni amatorzy teatru zamykają sezon w Katowicach

Jedna z najlepszych i najczęściej granych na świecie fars ponownie na afiszu Teatru Śląskiego w Katowicach!

11 czerwca br. grupa miłośników teatru Laus Alit Arte pod opieką pana Leszka Radaja, składająca się zarówno z uczniów, jak i absolwentów ZSO nr 1, wybrała się na spektakl komediowy Raya Cooneya.

Mayday” to historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjne lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Po nieszczęśliwym wypadku ulicznym prawda wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. John Smith miota się we własnych zeznaniach, starając się ukryć swoje podwójne życie przed małżonkami, policją i mediami.
“Mayday” na całym świecie rozśmiesza publiczność do łez swoim ponadczasowym humorem. Nie inaczej było w Teatrze Śląskim w Katowicach, gdzie komedia ta była już grana kilkaset razy przez ostatnich 20 lat. Członkowie Laus Alit Arte opuścili teatr nie tylko rozbawieni, ale i zachwyceni profesjonalizmem zaprezentowanym na scenie. Miłośnicy teatru ZSO nr 1 już czekają na kolejną możliwość obcowania ze sztuką na wysokim poziomie.

Alena Surma, klasa 3Jp

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: