Ciekawe spotkanie uczniów LSP z krakowskim antykwariuszem

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w ostatnim czasie mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym spotkaniu z krakowskim antykwariuszem, a zarazem absolwentem naszej szkoły panem Michałem Pikulem. Zaproszony gość opowiedział uczniom, kiedy i w jaki sposób zainteresował się sztuką i kulturą, dlaczego po ukończeniu nauki w 1 Liceum Ogólnokształcącym wybrał studia w Krakowie, a swoje zawodowe życie związał ze sztuką, pracując w antykwariacie, organizując aukcje i zajmując się wyceną i sprzedażą dzieł sztuki. Z wielką pasją opowiedział uczniom o swojej codziennej pracy, o tym jak wygląda dziś sytuacja współczesnych artystów, rynek sztuki w Polsce i na świecie, sprzedaż dzieł, działalność domów aukcyjnych i antykwariatów, przy okazji pokazując prace współczesnych polskich grafików, a także oryginalne antyki, często o zaskakującym wyglądzie i jeszcze bardziej zaskakującym przeznaczeniu. Spotkanie z panem Michałem Pikulem należało do jednych z najciekawszych tegorocznych spotkań dzięki charyzmie, szerokiej wiedzy i profesjonalizmowi gościa, a także jego poczuciu humoru, licznym anegdotom i zaprezentowaniu na żywo ciekawych dzieł sztuki.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: