Czas na Węgry – nowy projekt edukacyjny już w maju!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny będą mieli okazję wziąć udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym. Bowiem już 15 maja 2023 r. ruszamy z realizacją projektu “Miasto nad rzeką” w ramach współpracy z budapesztańskim Gimnazjum Blanka Teleki.

W projekcie chcielibyśmy zwrócić uwagę na rolę rzeki, w Raciborzu – Odry, w Budapeszcie – Dunaju, w procesie kształtowania i rozwoju miast jako miejsca, w którym na co dzień mieszkamy, uczymy się, pracujemy, żyjemy. Rzeka stanie się inspiracją do międzynarodowych działań ekologicznych, etnograficznych, rekreacyjnych i kulturowych.

W projekcie zaplanowano 2 mobilności uczniów i nauczycieli w okresie 15.05-15.11.2023 r. Projekt o wartości 10 000 euro zostanie sfinansowany z środków Funduszu Wyszehradzkiego V-4 Gen Mini Grants przy współudziale Powiatu Raciborskiego. 

Już wkrótce w zakładce “Projekty” na naszej szkolnej stronie ogłosimy warunki rekrutacji i udziału w projekcie.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: