Klasa 1J na francuskim podium!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 1J zdobyli I pierwsze miejsce w Polsce w konkursie językowo-kulturowym zorganizowanym przez Instytut Francuski w Warszawie. Konkurs “Défis de la Francophonie” został zorganizowany z okazji Święta Frankofonii, które co roku obchodzone jest 21 marca.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonać m.in. tutorial kulinarny z przygotowania egzotycznego deseru z wyspy Réunion – pączków z bananów, nagranie filmu obrazującego różnice w języku francuskim pomiędzy Francją, a kanadyjskim Québec’iem, ulotkę na temat krajów francuskojęzycznych oraz prezentację na temat wybranych przez jurorów krajów.

Defi 3

 

Gratulacje dla uczniów klasy 1J, która raptem we wrześniu tego roku rozpoczęła swoją przygodę z językiem francuskim oraz opiekuna klasy p. Ewy Urbińskiej!

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: