W ZSO nr 1 gościł pan ppłk Maciej Konior

 

Powróciliśmy do przedpandemicznych tradycji i ponownie organizujemy spotkania dla młodzieży z cyklu „Spotkanie z Absolwentem”

Dzisiaj 17 kwietnia 2023 r. gościliśmy pana Macieja Koniora dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Katowicach. Pan Konior bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, zaprezentował różne akcesoria potrzebne w służbach mundurowych. Uczniowie mieli okazję założyć ochraniacze, kajdanki, kaski. Była to wciągająca zabawa, ale i nauka.

Po spotkaniu z młodzieżą pan ppłk Maciej Konior wpisał się do szkolnej kroniki, spędził w gabinecie pani dyrektor Kacprowicz kilka chwil na rozmowie o szkole, zmianach, jakie w niej zaszły. Z serdecznością wspominał licealne lata.

Organizatorem spotkania był pan Krystian Łyczek, który dba o podtrzymywanie więzi z absolwentami, a także zabiega o wspieranie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza.

Już wkrótce kolejne spotkanie, następnym razem naszą szkołę ma odwiedzić pani Magdalena Grąziowska – aktorka teatralna i filmowa. Czekamy niecierpliwie J

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: