Dni otwarte

W dniach 29-31 marca w naszej szkole odbywały się ,,Dni otwartych drzwi”. Odwiedziło nas ponad 600. ósmoklasistów. Już od progu odwiedzających witali nasi uczniowie. Każda grupa otrzymywała swoich opiekunów, którzy do końca wizyty zajmowali się gośćmi. Clou programu był film wyświetlany w auli, gdzie w pierwszej kolejności byli zapraszani ósmoklasiści. Oficjalnie witała ich tam Pani Dyrektor, a potem wszystko już było w rękach naszych uczniów. Rozpoczynała Wiktoria piosenką, którą napisała specjalnie na tę okazję:

(…)Tutaj wielka przygoda, dołącz i się przekonaj,

jak drugi dom – zobacz jaki fun.

Zrób wielki skok i popłyń z nami w świat!

Będzie tu jak w niebie, Ciebie trzeba tu, a nie gdzieś tam.

U nas jest najlepiej, więc i chodź i zobacz sam!(…)

Po piosence następowała projekcja filmu, nakręconego, jak sami prowadzący określili ,,na wielkim spontanie”. Paweł i Karol opowiadali o naszej szkole, a właściwie o dwóch szkołach – Liceum Ogólnokształcącym oraz Liceum Sztuk Plastycznych. Zaglądali do klas, pokazując ich bogate wyposażenie, opowiadali o profilach, które w przyszłym roku zostaną uruchomione, rozmawiali z uczniami i nauczycielami. Pokazali funkcjonowanie naszej szkoły zarówno podczas lekcji jak i przerw. Nie omieszkali wspomnieć o możliwościach dalszego rozwoju, jakie daje ukończenie Liceum Ogólnokształcącego lub Liceum Sztuk Plastycznych. Po filmie przedstawiciele poszczególnych klas i profili odpowiadali na pytania ósmoklasistów. Kiedy wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, grupy, wraz ze swymi opiekunami, wyruszały na zwiedzanie szkoły. Ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć jak przebiegają lekcje w poszczególnych klasach i ,,na żywo” porozmawiać z uczniami i nauczycielami. W strefie Wi-fi rozwiązywali krótkie quizy związane z naszą szkołą, oglądali prezentację związaną z warsztatami plastycznymi i zajęciami artystycznymi, mogli też zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej przez uczniów ,,plastyka” ramie reklamującej ZSO nr 1. W sali gimnastycznej czekała na nich niespodzianka w postaci autorskiego pokazu  tanecznego  przygotowanego przez nasze utalentowane dziewczyny, chętni mogli spróbować swoich sił i zatańczyć z nimi. Był to ostatni punkt programu. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy do nas.

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: