Dobry występ piłkarzy

Sezon szkolnych rozgrywek piłkarski dobiegł końca. Jego ostatnim akordem, była II edycja Wiosennego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych. Organizatorem imprezy jest Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu.

Na zaproszenie organizatora, w piątek (7.06) przybyły reprezentacje ZSE, CKZiU nr 1, ZSOMS, ZSO nr 1, MOW z Kuźni Raciborskiej i ZPiSdN.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy eliminacyjne. W pierwszym meczu nasi piłkarze pokonali ZPiSdN 6:2. W drugim spotkaniu grupowym, prowadząc 5:3, ulegliśmy Budowlance 5:7. Dzięki zwycięstwu ZPiSdN nad Budowlanką, wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu.

W półfinale naszym przeciwnikiem był Ekonomik. Mecz zakończył się remisem 5:5, a o zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne. Po bardzo emocjonującej serii rzutów karnych powody do radości miał nasz rywal (4:3).

W meczu o III miejsce nasi chłopcy, walcząc z przeciwnikiem, deszczem i śliską nawierzchnią, pokonali faworyzowany ZSOMS 6:0!

Gratulujemy dobrego występu i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Reprezentację ZSO nr 1 stanowili:

Mateusz Doniec, Sebastian Dudacy, Michał Tkocz, Jakub Krybus, Artur Musioł, Piotr Sumik, Piotr Wallach, Jakub Kłoda, Nikodem Foltys i Jakob Puszyło.

Dzielnego wsparcia kolegom z drużyny udzielili: Karol Gawlik, Mateusz Stęmpniak, Aleksander Bogusz i Kacper Krzuś.

Więcej na: https://www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/110759-wiosenny-turniej-pilki-noznej-szkol-ponadpodstawowych

P. Michalak
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: