Po 20 latach ponownie w progach szkoły

W piątek 7 czerwca 2024 r. w progach I LO ponownie stanęła klasa 4 A humanistyczna z DELFem – maturzyści rocznik 2004. Na swoich wychowanków niespotykanie licznej klasy, do której uczęszczało aż 36 dziewcząt i 1 chłopak, czekała przy wejściu do Kasprowicza wychowawczyni klasy pani Małgorzata Sokołowska. Studia, praca, wyprowadzki, dalekie podróże spowodowały, że większość z przybyłych znalazła się w murach swojego liceum po raz pierwszy od 20 lat. Prowadzeni korytarzami części szkoły im znanej, odkrywali jak bardzo się zmieniła. Z podziwem patrzyli na jej dzisiejszy wygląd i strukturę. Zaglądając do swoich dawnych sal lekcyjnych dopytywali o nauczycieli, z którymi mieli zajęcia, wspominali udział w wymianie szkolnej z francuskim La Souterraine, chwile radości, ale i grozy na egzaminie maturalnym czy… zajęciach wychowania fizycznego. Radości i śmiechom nie było końca.

Atmosfera spotkania pełna serdeczności, pozytywnych wrażeń, chwilami nostalgicznej łezki w oku wzbudziła chęć do kolejnych spotkań. Z nadzieją, że za 5 lat będzie nas jeszcze więcej!

Małgorzata Sokołowska
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: