O plażówce przy basenie

Od wielu lat można zaobserwować rosnące zainteresowanie „plażówką”. Nie chodzi tylko o same zawody sportowe, ale o sposób aktywnego spędzania wolnego czasu, czyli rekreację. Do gry wystarczy bowiem znaleźć cztery chętne osoby i można świetnie się bawić.

Jak co roku, w czerwcu rozgrywane są mistrzostwa rejonu szkół ponadpodstawowych w siatkówce plażowej.

W środę 5. czerwca, na pięknie położonych boiskach OSiR-u w Oborze, spotkały się reprezentacje raciborskich szkół w kategoriach dziewcząt i chłopców. Bezpośrednie sąsiedztwo basenu i lasu sprawiło, że mimo trwającego jeszcze roku szkolnego, można było poczuć atmosferę zbliżających się wakacji.

Do rywalizacji w kategorii chłopców zgłosiło się 7 zespołów, w tym dwójka naszych siatkarzy – Jakub Thym i Jonasz Zolisz. W pierwszym etapie turnieju, rywalizacja odbywała się w dwóch grupach eliminacyjnych. Reprezentanci ZSO nr 1 zakończyli rozgrywki grupowe na drugim miejscu. W meczu półfinałowym ulegli późniejszym zwycięzcom turnieju, ekipie Ekonomika i trafili do finału B, w którym zmierzyli się z parą z Mechanika. Po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu nasi chłopcy wywalczyli III miejsce w turnieju.

Ten turniej był też pożegnalnym występem Jakuba Thyma w reprezentacji ZSO nr 1.

Dziękujemy Kubie za wieloletnie reprezentowanie naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

P. Michalak
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: