Piknik “Moda na francuski”

Wtorek 4 czerwca br. upłynął w naszej szkole w atmosferze mody, muzyki i smakołyków znad Sekwany. A to za sprawą drugiej edycji pikniku – Moda na francuski – zorganizowanego przez nauczycielki języka francuskiego. Czas spędzony przez młodzież uczącą się na co dzień ojczystego języka Coco Chanel w naszej szkole wypełniły konkursy i zabawy. Pierwszy z nich był okazją do sprawdzenia wiedzy o Paryżu. Drugi – wyłonił autorów trzech najpiękniejszych pocztówek z Paryża, wykonanych tradycyjnymi technikami plastycznymi. W trzecim, licznie zebrana publiczność wybrała najlepsze przebranie “à la française”. Na wszystkich laureatów konkursów czekały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pomiędzy kolejnymi rozgrywkami był czas na muzyczny spacer po Polach Elizejskich z piosenką Joe Dassin “Aux Champs-Elysées“, pokaz mody prosto z Paryża, a także na powtórzenie, jeszcze przed wakacjami, nie najłatwiejszych liczebników francuskich w partyjce bingo. Spotkanie było także okazją, aby wręczyć 13 uczniom klas 3H, 3JM i 3JW certyfikaty DELF, potwierdzające znajomość języka francuskiego na poziomie A2. Piknik zakończyła słodka uczta. Na piknikowym stole nie zabrakło bowiem francuskich croissants i brioches z pysznymi dżemami Bonne maman, naleśników, ptysiów, makaroników i innych słodkości upieczonych przez uczniów.

Piknik nie kończy mody na francuski w naszej szkole w tym roku, bowiem już w najbliższy poniedziałek grupa młodzieży wraz z opiekunami wyrusza na spotkanie z Francją. W trakcie tygodniowego pleneru odwiedzi północną Normandię i Paryż.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Polskiego Stowarzyszenia – Europa Języków i Kultur, Instytutu Francuskiego oraz Wallonie-Bruxelles International, którzy ufundowali poczęstunek oraz zakup nagród konkursowych.

Autorami zdjęć są uczniowie klasy 2 Liceum Sztuk Plastycznych.

Joanna Kazimierczak
Ewa Urbińska
Małgorzata Sokołowska

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: