Działamy! Tym razem w czeskiej Opawie

25.10.2022 r. w ramach projektu “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu” uczniowie klas trzecich i czwartych LSP  wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez czeskiego partnera Střední škola průmyslová a umělecká w Opawie. Współpracując z uczniami opawskiej szkoły, próbowali swoich sił w szyciu, snycerstwie i budowaniu przestrzennym ze sklejki. Ich prace będziemy mogli wkrótce zobaczyć na wystawie towarzyszącej konferencji podsumowującej ten projekt.

Jednocześnie, wizyta w Opawie pozwoliła nauczycielom naszego LSP zobaczyć z bliska jak funkcjonuje artystyczna szkoła w Czechach oraz poznać jej kierunki kształcenia i osiągnięcia uczniów.

Spotkanie w Opawie było ostatnim z zaplanowanych działań dla młodzieży  w tym projekcie. Liczymy jednak na dalszą współpracę obu szkół, nie tylko w zakresie sztuki czy rzemiosła, ale również ekologii, rekreacji i wymiany doświadczeń nauczycieli.

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: