Dzień Otwarty w ZSO nr 1

W gościnnych murach ZSO nr 1 w pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy przyszłe koleżanki i przyszłych kolegów, a obecnie ciągle jeszcze uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Raciborza i całego powiatu raciborskiego.

Licealiści serdecznie witali gości w progach szkoły, a następnie kierowali ich do auli, gdzie prezentowana była oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego nr 1 oraz Liceum Sztuk Plastycznych.

W nadchodzącym roku szkolny proponujemy w LO dwie klasy, które umożliwiają łącznie rozszerzanie w sumie aż ośmiu przedmiotów.

W klasie językowo-biznesowej będą to j. angielski oraz geografia, a także do wyboru j. francuski lub niemiecki. W klasie matematyczno-medycznej odpowiednio: j. angielski oraz matematyka z informatyką lub biologia z chemią.

Z kolei kandydaci do LSP będą mogli wybrać, od klasy drugiej, techniki graficzne (ze specjalizacją projektowanie graficzne) lub fotografię (ze specjalizacją fotografia artystyczna).

Nasi uczniowie starali się w jak najatrakcyjniejszy sposób przedstawić ofertę swojej szkoły. 

Goście mogli m. in. poćwiczyć pierwszą pomoc, przeprowadzić proste doświadczenie chemiczne, odbyć wirtualną podróż do wnętrza ludzkiego ciała, poznać właściwości minerałów czy zrelaksować się, programując zabawki albo drukując w 3D.

Na chętnych czekały też zabawy, quizy i konkursy językowe.

Ósmoklasiści mogli wziąć też udział w warsztatach plastycznych czy fotograficznych, porozmawiać ze swoimi przyszłymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami.
Na naszych przyszłych uczniów czekają również atrakcje związane z mniej konwencjonalnymi formami nauki – wycieczki i wyjazdy zagraniczne czy wymiany w ramach programu Erasmus +.

Dodatkowym atutem szkoły jest możliwość przygotowania się do uzyskania certyfikatów językowych DELF z j. francuskiego oraz DSD z j. niemieckiego.

Kto nie dotarł, niech żałuje… Albo nadrobi zaległości w sobotę 23 marca w godz. 10.00-13.00 😉

 

W. Janiczko

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: