Interesująca lekcja historii sztuki

W piątek, 5 września 2014 roku, w Galerii Sztuki Współczesnej Raciborskiego Centrum Kultury uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazjńę zobaczyæ wystawńę prac Zofii Wierchowicz. Wystawa „Ptaki” prezentowała bogatą spuściznńę artystyczną autorki. Dzińęki oprowadzaniu kuratorskiemu, które było połączone z wykładem i prezentacją multimedialną, uczniowie nie tylko mogli zobaczyæ na żywo prace tej wybitnej polskiej artystki i scenografki, ale także poznaæ historińę jej życia, odkryæ artystyczne inspiracje, wśród których na czoło wysuwała sińę fascynacja twórczością Williama Szekspira.

Galeria zdjńęæ z wydarzenia, autorstwa Gabrieli Habrom-Rokosz, znajduje sińę w rozwinińęciu newsa.

W piątek, 5 września 2014 roku, w Galerii Sztuki Współczesnej Raciborskiego Centrum Kultury uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazjńę zobaczyæ wystawńę prac Zofii Wierchowicz. Wystawa „Ptaki” prezentowała bogatą spuściznńę artystyczną autorki. Dzińęki oprowadzaniu kuratorskiemu, które było połączone z wykładem i prezentacją multimedialną, uczniowie nie tylko mogli zobaczyæ na żywo prace tej wybitnej polskiej artystki i scenografki, ale także poznaæ historińę jej życia, odkryæ artystyczne inspiracje, wśród których na czoło wysuwała sińę fascynacja twórczością Williama Szekspira.

Poniżej galeria zdjńęæ z wydarzenia, autorstwa Gabrieli Habrom-Rokosz.


Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: