Jak zainfekować jajo?

W dniu 28.10.2021 r. w ramach lekcji biologii klasy trzecie I LO wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez studenta 4. roku kierunku lekarskiego w ramach programu „ADAMED SmartUp” przy współpracy z Fundacją Grupy Adamed. Na początku uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest program „ADAMED SmartUp”, jak do niego przystąpić oraz jakie korzyści z niego wynikają. Następnie uczniowie mieli okazję powtórzyć najważniejsze informacje o wirusach, ich budowie i działaniu. Dowiedzieli się wiele na temat metod wykrywania wirusów w komórkach, sposobów na badanie przeciwciał oraz mieli możliwość zobaczenia jak wygląda koronawirus na zdjęciu mikroskopowym. Najbardziej interesującą częścią warsztatów było doświadczenie, w trakcie którego każdy uczeń mógł „zainfekować” kurze jajo z użyciem niebieskiego barwnika, w taki sam sposób, jak w laboratoriach lekarze infekują kurze jaja wirusami. Były to bardzo rozwijające i ciekawe zajęcia:)

Archiwa
%d bloggers like this: