Konferencja podsumowująca projekt “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu”

 

W piątek 18.11.2022 r. w auli naszej szkoły odbyła się konferencja podsumowująca projekt “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu” realizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu we współpracy z Střední škola průmyslová a umělecká w czeskiej Opawie. Projekt o wartości 34957,98 euro został zrealizowany i sfinansowany z programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska przy wsparciuPowiatu Raciborskiego.

Podczas spotkania zaprezentowano efekty nowo nawiązanej współpracy transgranicznej oraz dokonano symbolicznego otwarcia zrewitalizowanego ogrodu.

Przypomnijmy, że projekt składał się z dwóch części. Pierwszy jego etap objął prace rewitalizacyjne części ogrodu wokół szkoły, na którym powstały nowe ścieżki komunikacyjne, trawniki, ścianka wystawiennicza do ekspozycji prac uczniów oraz wiata przy pracowni rzeźby, umożliwiająca prowadzenie zajęć na zewnątrz. W tak odnowionej i bezpiecznej przestrzeni, w drugiej części projektu, odbyły się jesienią br. zajęcia warsztatowe dla uczniów z Polski i Czech: integracyjne, z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz artystyczne. Do obejrzenia prac uczestników warsztatów fotograficznych, z malarstwa akrylowego i akwarelowego oraz ceramiki zapraszamy już dziś, odwiedzając galerię znajdującą się na parterze naszej szkoły.

Dzięki nawiązanej współpracy z SŠPU w Opawie, uczniowie naszego Plastyka mieli także okazję wziąć udział w warsztatach snycerskich oraz projektowania i realizacji zabawek. Cieszymy się, ponieważ dalsze działania z opawską szkołą, za równo przy udziale uczniów naszego LO, jak i LSP, już zostały zaplanowane.

W projekcie wzięło udział 119 uczniów oraz 14 nauczycieli z Raciborza i Opawy.

prezentacja_prace rewitalizacyjne w ogrodzie

prezentacja_działania warsztatowe młodzieży

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: