KONTRASTY – warsztaty twórcze w Arboretum Bramy Morawskiej

 Obrazy newsów: kontrasty_kwiecien_2016.jpg 60-osobowa grupa (przedstawiciele trzech instytycji: Liceum PlastycznegoGimnazjum nr 1 (klasy artystyczne)  i Instytutu Studiów Edukacyjnych i sztuki PWSZ, w tym FOTON) spńędziła bardzo aktywnie kilka godzin na łonie natury, obserwując, rysując i fotografując budzącą sińę do życia przyrodńę. Wyjątkowo korzystne warunki atmosferyczne – doskonałe, rozproszone światło, umożliwiło rejestracjńę wielu ciekawych i niepowtarzalnych kadrów (do obejrzenia na Facebooku). Czytaj wińęcej w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: kontrasty_kwiecien_2016.jpg 60-osobowa grupa (przedstawiciele trzech instytycji: Liceum PlastycznegoGimnazjum nr 1 (klasy artystyczne)  i Instytutu Studiów Edukacyjnych i sztuki PWSZ, w tym FOTON) spńędziła bardzo aktywnie kilka godzin na łonie natury, obserwując, rysując i fotografując budzącą sińę do życia przyrodńę. Wyjątkowo korzystne warunki atmosferyczne – doskonałe, rozproszone światło, umożliwiło rejestracjńę wielu ciekawych i niepowtarzalnych kadrów (do obejrzenia na Facebooku).

Foto-relacja autorstwa Dominiki Osadzin, Alicji świerczyńskiej FOTON i Gabrieli Habrom-Rokosz dokumentuje innowacyjną i bardzo aktywną działalnośæ w zakresie dydaktyki edukacji artystycznej z wykorzystaniem Arboretum Bramy Morawskiej, jako terenu doświadczeń edukacyjno-artystycznych. Wychowanie przez sztukńę w bezpośrednim kontakcie z naturą, jakie zakłada kolejna edycja autorskiego programu o charakterze proekologicznym pod hasłem KONTRASTY, pozwala zintegrowaæ środowisko młodzieży szkolnej i akademickiej, przynosząc konkretne pozytywne rezultaty. W projekcie autorskim dr Gabrieli Habrom-Rokosz uczestniczą uczniowie klas artystycznych Gimnazjum nr 1 w Raciborzu pod opieką mgr. Romana Szczasnego i Liceum Plastycznego pod opieką autorki projektu oraz studentów edukacji artystycznej PWSZ w Raciborzu. W dzisiejszych warsztatach uczestniczyła również pani mgr Małgorzata Demidowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Wiedzńę uczestników z zakresu ekologii oraz fauny i flory Arboretum – podczas warsztatów fotograficznych – wzbogacał pracownik naukowy ABM – pan Piotr Kolarczyk.

Gabriela Habrom-Rokosz 

Archiwa
%d bloggers like this: