Koszykarki gimnazjum w 1/4 finału wojewódzkiego

22 kwietnia 2016 r. koszykarki naszego gimnazjum wzińęły udział ¼  Finału Wojewódzkiego Koszykówki Dziewcząt w Jankowicach. Nasza drużyna w losowaniu trafiła na wymagającą reprezentacjńę z Dńębieńska. Wynik meczu 22 : 16 zapewnił nam udział w meczu o pierwszą lokatńę. Niestety po bardzo trudnym spotkaniu nasza reprezentacja zakończyła mecz wynikiem 28 : 33. Dziewczńęta zajńęły w ostatecznej klasyfikacji II miejsce. Jest to najwyższa pozycja jaką udało sińę zdobyæ uczennicom gimnazjum  w ramach rozgrywek  Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w ciągu całego istnienia naszego gimnazjum!

22 kwietnia 2016 r. koszykarki naszego gimnazjum wzińęły udział ¼  Finału Wojewódzkiego Koszykówki Dziewcząt w Jankowicach. Nasza drużyna w losowaniu trafiła na wymagającą reprezentacjńę z Dńębieńska. Wynik meczu 22 : 16 zapewnił nam udział w meczu o pierwszą lokatńę. Niestety po bardzo trudnym spotkaniu nasza reprezentacja zakończyła mecz wynikiem 28 : 33. Dziewczńęta zajńęły w ostatecznej klasyfikacji II miejsce. Jest to najwyższa pozycja jaką udało sińę zdobyæ uczennicom gimnazjum  w ramach rozgrywek  Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w ciągu całego istnienia naszego gimnazjum!

Na  miejscu zawodów spotkały sińę zwycińężczynie z poprzedniego szczebla rozgrywek. Poza gospodarzem z Jankowic, przyjechały zawodniczki z Dńębieńska, Rudnika i naszego „Dwujńęzyka”. Zwykle tego rodzaju zawody rozpoczynają sińę od losowania, które decyduje z kim poszczególne drużyny zagrają swój pierwszy mecz. Przegrani z dwóch pierwszych spotkań walczą ze sobą o III miejsce, a wygrani o I miejsce. Końcowa klasyfikacja ¼  Finału Wojewódzkiego Koszykówki Dziewcząt w Jankowicachprzedstawiała sińę nastńępująco:

I miejsce –   Gimnazjum Jankowice

II miejsce – Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi w Raciborzu

II miejsce –  Gimnazjum Dńębieńsko

IV miejsce – Gimnazjum Rudnik

Serdeczne gratulacje i podzińękowania za poświńęcony czas na treningach, systematycznośæ, walecznośæ i sportowe zaangażowanie składam  zawodniczkom, zwłaszcza tym , które po raz ostatni reprezentowały nasz „Dwujńęzyk”: Zuzi, Klarze, Kamili, Oliwii, Dominice, Karolinie, Marysi i Oli.

                                                                                                         Trener Anna LeśniakLaughing

Archiwa
%d bloggers like this: