Licealiści pod wrażeniem oferty PWSZ w Raciborzu

22 kwietnia 2022 r. uczniowie klas trzecich o profilu medycznym, biologicznym, matematycznym i językowym, uczestniczyli w dniach otwartych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu i zapoznali się z jej ofertą na kierunkach: Pielęgniarstwo, Administracja, Bezpieczeństwo państwa, Architektura i Pedagogika. Raciborska PWSZ jest uczelnią z tradycjami, przekształconą z dawnego Studium Nauczycielskiego. Uczelnia pięknie rozwijała się na naszych oczach, raczej ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie. W naszej świadomości jest szkołą regionalną, aczkolwiek o ciekawej ofercie edukacyjnej, którą znaliśmy jeszcze przed wstąpieniem w jej progi. Nie liczyliśmy na wielkie zaskoczenie, choć oczywiście wiele zależy od inwencji organizatorów dni otwartych, a raczej na odświeżenie wiedzy na temat solidnej i pewnej rodzimej uczelni.

Może ktoś odkrył w czasie tej zabawy swoje powołanie pedagogiczne;)

Rzeczywistość szybko zweryfikowała nasze wyobrażenie. Odbywające się w murach PWSZ interesujące wykłady, świetna organizacja, podział na małe grupy, dzięki czemu bez pośpiechu można było się zapoznać z ofertą i zapleczem uczelni, oraz życzliwe podejście prowadzących, spowodowało bardzo pozytywny odbiór. Jednak po wejściu do najnowocześniejszego Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej mieliśmy wrażenie, że przenosimy się w przyszłość. Aż trudno uwierzyć, że raciborscy studenci mają do dyspozycji tak ultranowoczesną technikę, o której zapewne pomarzyć mogą studenci niejednej uczelni medycznej. To, co zaprezentowała nam PWSZ, to nie tylko rewolucja, ale swoisty kamień milowy raciborskiej edukacji. Nadal jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i bardzo dziękujemy, że mogliśmy się przekonać, iż mamy w Raciborzu uczelnię na miarę XXI wieku. Z tym większą dumą i nieskrywaną satysfakcją przyjęliśmy deklarację kierownictwa PWSZ w Raciborzu o kontynuowaniu współpracy z I LO, zapoczątkowanej wiele lat temu w trakcie tworzenia nowatorskiego profilu medycznego.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: