Wycieczka maturzystów na Jasną Górę

Egzamin dojrzałości zbliża się już wielkimi krokami. W zawiązku z tym nasza szkoła wzięła udział w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę, która odbyła się 20 kwietnia. Młodzież w duchowej stolicy Polski mogła pomodlić się o pomyślne zdanie egzaminu oraz właściwe wybranie dalszej drogi życiowej.

W Częstochowie nasi licealiści mieli okazję wysłuchać konferencji księdza Łukasza Kniecia. Duszpasterz młodzieży w swoim słowie przekonywał tegorocznych maturzystów, że wynik, który uzyskają z egzaminu dojrzałości, wcale nie świadczy o ich wartości. Zaznaczył również, iż w wierze niezwykle istotna jest osobista relacja z Panem Jezusem, gdyż to on doskonale nas rozumie i zwraca się do nas po imieniu; to on jest oślepiającym światłem, o którym my, ludzie wierzący, powinniśmy dać świadectwo, tak jak czynił to święty Paweł.

Słowo do młodych z diecezji opolskiej skierował również biskup Rudolf Pierskała, który odprawił uroczystą mszę świętą w bazylice jasnogórskiej. Ksiądz biskup w swoim kazaniu mówił o radości, ale nie tej zwykłej, błahej, mylonej często z wesołością, lecz o radości głębokiej, sięgającej serca i płynącej z prawy o Zmartwychwstałym Panu. Właśnie taka prawdziwa radość sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i podążmy drogą do świętości. Pod koniec Eucharystii tegoroczni maturzyści dokonali osobistego aktu zawierzenia się Matce Bożej i tym samym zaufali, że Maryja zawsze będzie z nimi, także w trudnych, stresujących momentach ich życia.

Tegoroczna wycieczka maturzystów do Częstochowy była pełna modlitwy i refleksji, ale był to również czas umacniania więzi ze swoimi rówieśnikami. Przez cały wyjazd panowała bardzo przyjemna atmosfera, której nie był w stanie zepsuć nawet deszcz padający na Jasnej Górze.

Joanna Brzenczka

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: