Majowe foto-impresje

warsztaty_foto_zaj.jpg

MAJOWE FOTO-IMPRESJE, czyli warsztaty fotograficzne w Arboretum Bramy Morawskiej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz

 Przyroda z jej bogactwem form i zaskakujących zjawisk pokornie czeka, oferując niezgłńębione źródło informacji i inspiracji twórczych. Fotografia zaś, umożliwia zatrzymanie i wielokrotne powroty, tych ulotnych chwil, które stają sińę źródłem zachwytu w bezpośrednim kontakcie z osobliwościami przyrody. Za pośrednictwem obiektywu fotograficznego odkrywamy zjawiska, czy subtelne detale, tworząc jednocześnie swoiste kompozycje fotograficzne, bńędące odzwierciedleniem wrażliwości obserwatora.

warsztaty_foto_zaj.jpg

MAJOWE FOTO-IMPRESJE, czyli warsztaty fotograficzne w Arboretum Bramy Morawskiej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz

 Przyroda z jej bogactwem form i zaskakujących zjawisk pokornie czeka, oferując niezgłńębione źródło informacji i inspiracji twórczych. Fotografia zaś, umożliwia zatrzymanie i wielokrotne powroty, tych ulotnych chwil, które stają sińę źródłem zachwytu w bezpośrednim kontakcie z osobliwościami przyrody. Za pośrednictwem obiektywu fotograficznego odkrywamy zjawiska, czy subtelne detale, tworząc jednocześnie swoiste kompozycje fotograficzne, bńędące odzwierciedleniem wrażliwości obserwatora.

 

 

 

 

 

 

Zarejestrowane w ten sposób chwile głńębokich przeżyæ, dotykające wartości ponadczasowych, pozostają wiecznie żywe. Problem w tym, że ciągle rosnące tempo życia i nieustanne zmiany – pozornie na lepsze – generują stres, obniżając kondycjńę psychofizyczną człowieka. W tej sytuacji, tak wyjątkowe miejsce, jakim jest Arboretum Bramy Morawskiej, staje sińę naturalnym studiem fotograficznym, wpływając bardzo korzystnie na rozwój wrażliwości młodego twórcy, wzbudzając tym samym szacunek do środowiska naturalnego człowieka.

Dla młodzieży raciborskiego Liceum Plastycznego miejsce to stanowi doskonałą płaszczyznńę działań twórczych i pogłńębiania warsztatu sztuki fotografowania. Istotą fotografii jest – jak wiadomo – umiejńętnośæ patrzenia, a dopiero później wybór odpowiedniego kadru, podyktowany priorytetem autorskiej myśli twórczej. Rejestrując kolejne kadry fotograficzne w doskonałym, naturalnym świetle, młodzi pasjonaci sztuki fotografowania po raz kolejny w tym roku szkolnym mieli okazjńę komponowania obrazów fotograficznych, uwzglńędniając zmiennośæ barwy światła, czy bogactwo form i faktur. Zarejestrowane ulotne chwile na klasycznych i cyfrowych nośnikach, stały sińę doskonałym materiałem dydaktycznym do dalszych działań twórczych w multimedialnej pracowni fotograficznej, czy klasycznym laboratorium fotograficznym Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu, gdzie uczniowie raciborskiego “PLASTYKA” realizują program nauczania.

 

Galeria zdjńęæ MAJOWE FOTO-IMPRESJE

kliknij na link powyżej

 

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: