Mamy finalistę w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

W czwartek 18 kwietnia 2024 r. trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Opolu w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”. Nicola Fergisz, Bartosz Królik i Jakub Wojtek napisali test, który w tym roku dotyczył znajomości treści Dziejów Apostolskich z Nowego Testamentu i Księgi Sędziów ze Starego Testamentu. Następnie odbyła się część ustna, do której przeszło siedmiu najlepszych uczniów, w tym Bartosz Królik, który zajął I miejsce i zakwalifikował się do etapu finałowego, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca br. w podwarszawskim Niepokalanowie.

Bartosz wypowiedział się na temat swojego zwycięstwa na łamach opole.gosc.pl :

“W codzienności dużo czytam, lubię czytać także Biblię. Przecież jestem wierzący, dlatego dziwnie byłoby nie czytać Pisma Świętego – mówi wprost Bartosz Królik, trzecioklasista. – W szkole podstawowej brałem udział w konkursach religijnych, ale wtedy oprócz fragmentów z Pisma Świętego były też inne materiały do nauczenia się. A teraz w szkole średniej zdecydowałem się na konkurs już typowo biblijny. W czasie przygotowań po prostu czytałem obie księgi. Jest w nich bardzo dużo nazw. Łatwiej czytało mi się Dzieje Apostolskie, ale Księga Sędziów skrywała wiele interesujących fragmentów, takich smaczków. Nie przypuszczałem, że dzisiaj dobrze mi pójdzie – podkreśla Bartosz.”

Naszemu zdolnemu Uczniowi z 3M serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z. Żółty
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: