DYPLOMY 2024

17 i 18 kwietnia uczniowie klasy 5 Liceum Sztuk Plastycznych przystąpili do egzaminu zawodowego, którego zdanie pozwala absolwentom szkoły artystycznej tytułować się zawodem plastyka. 

Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu historii sztuki oraz bronili swoich prac, które w ciągu kilku ostatnich miesięcy realizowali na zajęciach artystycznych. Wystąpienie każdego z nich poparte było pisemną dokumentacją procesu twórczego, opisem jego przebiegu, inspiracji i źródeł, z których czerpali podczas pracy. 

Piątoklasiści realizowali dyplom z dwóch dziedzin artystycznych, jeden z zakresu specjalizacji – projektowania graficznego lub fotografii artystycznej, drugi z wybranego przedmiotu – rysunku, malarstwa lub rzeźby. Promotorami dyplomów z przedmiotów artystycznych byli: dr Gabriela Habrom-Rokosz (fotografia artystyczna), mgr Agnieszka Białas (projektowanie graficzne), mgr Justyna Reclik (rzeźba) oraz mgr Roman Szczasny (malarstwo), natomiast do części z historii sztuki uczniowie przygotowani zostali przez dr Katarzynę Kwiotek-Ostapowicz.

W swoich wystąpieniach uczniowie udowodnili dojrzałość świadomości artystycznej i biegłość warsztatową zdobytą w ciągu pięcioletniego procesu kształcenia. Efekty ich pracy będzie można oglądać od 3 czerwca do końca sierpnia w Galerii Gawra w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 podczas czterech odsłon wystawy (szczegóły na plakacie już wkrótce). 

Wszystkim zdającym gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów. 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: