„Miedzianka” w ogrodzie ZSO nr 1 w Raciborzu

29 sierpnia 2022 roku w Raciborzu odbył się wędrowny festiwal literacki Miedzianka Po Drodze! Była to dla nas niesamowicie ważna sprawa. Nie tylko dlatego, że jesteśmy twórczą szkołą, która od wielu lat urządza np. wieczorki poetyckie czy koncerty, ale także dlatego, że posiada w swoim gronie wiele niesamowitych młodych talentów: ludzi wrażliwych, pragnących rozwoju. Była to dla nas wielka duma, że ten festiwal mógł się odbyć między innymi w naszym odnowionym, pięknym ogrodzie! W ten sierpniowy wieczór tętnił życiem zarówno ogród przy ZSO 1 jak i przy bibliotece po drugiej stornie ulicy. Przestrzeń obu miejsc rozświetlił sznur lampionów, tworząc magiczny klimat świata literatury.

Gospodarzami festiwalu było Miasto Racibórz oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. ZSO nr 1 przełączyło się do tego wydarzenia udostępniając teren odnowionego ogrodu. W tym dniu spotkaliśmy się z pisarkami i pisarzami, dodatkowo wydarzenie obfitowało w szereg działań artystycznych: muzyka, sztuka, warsztaty i zajęcia dla dzieci. Ważnym punktem festiwalu była premiera reportażu Dawida Iwańca „Ogień wyszedł z lasu” o wielkim pożarze w Kuźni Raciborskiej.

Wieczorem w naszym ogrodzie można było rozsiąść się wygodnie na leżakach i zobaczyć trzy niedługie, ale bardzo ciekawe filmy, które pokazały twórczość nie tylko na papierze, ale w przestrzeni, w modzie czy w tatuażach lub na płótnie! Na zakończenie wieczoru na schodach biblioteki zasiadł Michał Zygmunt, który swoją muzyką oczarował słuchaczy, wprowadził w nastrój refleksji i spokoju.
Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia. Autorkami zdjęć są Gabriela Habrom-Rokosz oraz Anna Kacprowicz.

https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2717-miedzianka-po-drodze.html

Dyrekcja ZSO nr 1

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: