Mobilność Erasmus + w Raciborzu

W dniach 28.03 – 31.03.2022 r. nasza szkoła gościła aż trzy grupy partnerskie – z Rumunii, Turcji i Francji – w ramach projektu “Renforcer le bien-être des élèves” realizowanego i finansowanego z programu Erasmus+. Było to już trzecie spotkanie w ramach projektu rozpoczętego w 2019 roku. Wzięło w nim udział ponad 70 uczniów.

Tydzień spędzony w Polsce minął przede wszystkim na wspólnej pracy poprzez realizację zadań celujących w poprawę kondycji młodzieży. Tym samym w programie znalazły się m.in. wspólny nordic walking ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej, wycieczka w śnieżne Beskidy, spotkanie z panią Hanną Pasterny, niewidomą pisarką, otwierające warsztaty kształtujące formy pokonywania strachu w życiu codziennym, warsztaty teatralne z panią Grażyną Tabor, animatorem Raciborskiego Centrum Kultury, wzmacniające zaufanie wobec siebie i innych, w końcu spotkanie z panią Magdaleną Kopel, dietetykiem klinicznym, wprowadzające do warsztatów zdrowego żywienia. Rezultaty warsztatów można podziwiać na szkolnym Instagramie.

Tydzień w Raciborzu to także pobyt w polskich domach, odkrywanie polskiej kuchni i gościnności, rozmowy po angielsku i francusku, nowe przyjaźnie i zaproszenie do dalszej współpracy przez szkoły z Rumunii i Turcji.

Projekt “Renforcer le bien-être des élèves” powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze ostatnia mobilność – w maju grupa 9 uczniów I LO i LSP odwiedzi francuską Marsylię.

Poniżej filmik z pierwszego dnia mobilności – nordic walking w Arboretum Bramy Morawskiej (autorstwa Karoliny Szymiczek) oraz kilka ujęć z pozostałych dni (autorkami zdjęć są uczennice klasy 3 Liceum Sztuk Plastycznych).

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: