Sukces uczennic klasy 3 J w ogólnopolskim konkursie wiedzy z historii sztuki

Z przyjemnością informujemy, że uczennice 1 Liceum Ogólnokształcącego z klasy 3 J:

ALEKSANDRA KWAŚNIEWICZ

JOANNA BRZENCZKA

ANNA SIKORA

zdobyły WYRÓŻNIENIA w VI Ogólnopolskim konkursie wiedzy z historii sztuki “Sztuka cenniejsza niż złoto”.

Tegoroczna edycja nosiła podtytuł Artysta i bohater. Wizerunek romantyka w sztuce (w malarstwie, rzeźbie, grafice, rysunku). Tematyka konkursu wpisała się w obchodzony w 2022 r. Rok Romantyzmu w Polsce.  Konkurs zorganizowany został przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Muzeum Narodowe w Warszawie. Uczennice do konkursu przygotowała pani Katarzyna Kwiotek, nieocenioną pomocą służył także pan Wojciech Janiczko.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces naszych uczniów w tym ogólnopolskim konkursie wiedzy z historii sztuki. W ubiegłych latach sukcesy w nim odnieśli Jolanta Lamla, Adam Kandora oraz Przemysław Pokwicki.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczennicom i życzymy aby przygoda z historią sztuki przyniosła im wiele radości!

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: