Wernisaż i wieczorek poetycki w TMZR

4  kwietnia w Towarzystwie Miłośników Ziemi Raciborskiej miało miejsce kolejne wydarzenie artystyczne z udziałem uczniów naszej szkoły. Swoją twórczość malarską zaprezentowali uczniowie 4 klasy Liceum Sztuk Plastycznych – są to prace wykonane w technice akwarelowej i akrylowej przedstawiające raciborskie zabytki. Plenerowe zadanie, z jakim musieli się zmierzyć uczniowie klasy dyplomowej, scharakteryzowała prowadząca zajęcia rysunku i malarstwa pani Karolina Lewosz. Uczniowie (Oliwia Lipczyńska, Anita Mańczyk, Klaudia Pietreasz, Maja Wacławczyk) reprezentujący grupę twórców przedstawili swoje prace i miejsca, które stały się inspiracją do wykonania akwarel.

W poetyckiej części spotkania swoje wiersze zaprezentowały panie z TMZR: Aleksandra Jańska, Krystyna Kula i Jadwiga Wojnowska oraz uczniów ZSO nr 1: Maja Wacławczyk z klasy 4 LSP oraz Alicja Fluder i Piotr Rizka z klasy 3 MM.

Tak o wydarzeniu pisze jedna z autorek:

Krótki, lecz obfity w przemyślenia, wieczór poetycki – przy zapachu parzonej kawy i słów tak ciepłych jak promienie zachodzącego słońca padające przez okna. W takiej atmosferze Seniorzy Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej i uczniowie ZSO 1 prezentowali swoją twórczość malarską i literacką. Wsłuchując się w wiersze uczestników spotkania oraz podziwiając pastelowe „Wizytówki Raciborza” można było odpłynąć daleko, w czasy minione lub we własne serca… Potrzeba nam takich spotkań, nie tylko łączą pokolenia – są także swoistym katharsis naszych czasów.

Alicja Fluder

 

 

 

 

 

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: