Na Zamku o malarstwie Wojtkiewicza

Z inicjatywy Starosty Raciborskiego w dniu 8 września br. zorganizowana została prelekcja na temat twórczości Witolda Wojtkiewicza. Udział w niej wzińęli uczniowie Liceum Plastycznego. Prowadząca warsztaty Wiesława Hołyńska przedstawiła i omówiła na wybranych przykładach konkretne obrazy, nawiązując jednocześnie do wielu zagadnień z zakresu sztuki współczesnej. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

 

Z inicjatywy Starosty Raciborskiego w dniu 8 września br. zorganizowana została prelekcja na temat twórczości Witolda Wojtkiewicza. Udział w niej wzińęli uczniowie Liceum Plastycznego. Prowadząca warsztaty Wiesława Hołyńskaprzedstawiła i omówiła na wybranych przykładach konkretne obrazy, nawiązując jednocześnie do wielu zagadnień z zakresu sztuki współczesnej.

Prezentacja – z podkładem muzycznym – reprodukcji dzieł malarskich wzbogacana była licznymi cytatami z literatury fachowej. Dodatkowym elementem artystycznej przygody była wystawa fotografii autorskiej pani Hołyńskiej oraz uczestników zajńęæ arteterapeutycznych w formie prac plastycznych w różnych technikach. Uczestnicząca w prelekcji młodzież Liceum Plastycznego została zachńęcona do wykonania pracy plastycznej, nawiązującej do twórczości Witolda Wojtkiewicza.


Wybierz kategorię

%d bloggers like this: