Nasz drużyna w finale XXXVIII WOJEWÓDZKIEGO DWUOSOBOWEGO TURNIEJU Z FIZYKI DLA KLAS I!

11 maja 2017 r. drużyna naszej szkoły w składzie: Kacper Kordek z kl. 1 bm oraz Piotr Krolik z kl. 1 m, prowadzona przez p. Janusza Sobczaka, wzięła udział w XXXVIII Wojewódzkim Dwuosobowym Turnieju z Fizyki Dla Klas 1., organizowanym przez Grupę Twórczą QUARK w katowickim Pałacu Młodzieży. Pierwszy etap, polegający na rozwiązaniu 10 zadań zamkniętych, nasza reprezentacja ukończyła na 8. miejscu (ex aequo z trzema innymi drużynami) na 64 drużyny, biorące udział w Turnieju.

Tego samego dnia odbył się drugi etap, do którego zakwalifikowało się 41 drużyn. Polegał on na rozwiązaniu trzech zadań otwartych. Znane są już jego wyniki – do finału przeszło 13 drużyn, w tym nasza – Kacper i Piotr uplasowali się na 9. miejscu.

Zmagania finałowe będą miały miejsce 1. czerwca – oprócz wykazania się solidną wiedzą, drużyny będą musiały przygotować i zaprezentować model naukowy, który również będzie oceniany przez komisję.

Panowie – wszyscy trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

Archiwa
%d bloggers like this: