Nasz udział w Narodowym Święcie Niepodległości

W piątek 11 listopada 2022 obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
To wyjątkowo ważne święto Polaków było również dla społeczności naszej szkoły okazją do wyrażenia postaw patriotycznych.
W przeddzień uroczystości przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”. Równo o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele wyszli na korytarze i odśpiewali głośno „Mazurka Dąbrowskiego”. Była moc!
Z kolei nauczycielka przedmiotów artystycznych LSP przygotowała prezentację na temat polskiego hymnu.
By bardziej szczegółowo zapoznać młodzież z wydarzeniami, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości, nauczyciele historii w każdej klasie prezentują na lekcjach krótkie filmiki oraz audycje na ten temat.

Samego 11 listopada wzięliśmy udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Nasi chorążowie pocztu sztandarowego Marta Anzolin, Karolina Brzóska i Szymon Cieślik z dumą nieśli sztandar szkoły podczas mszy św. za ojczyznę, a następnie przemaszerowali pod pomnik biskupa Gawliny, gdzie delegacje złożyły kwiaty.

Ciekawe były także indywidualne inicjatywy uczniów naszej szkoły:

  • Nasza koleżanka z 4Mp – Ewa Kacprowicz wzięła udział w biegu niepodległościowym w Kuźni Raciborskiej, gdzie zajęła 3 miejsce – przyjęła medal od pana wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia i burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy.
  • Spektakularny był też udział naszej koleżanki z klasy 1M – Łucji Pytel, która wraz z rodzicami wzięła udział w 32.Biegu Niepodległości w Warszawie.

Spacery po rynku, śpiewanie pieśni patriotycznych, częstowanie się grochówką czy świętomarcińskimi rogalami – to wiele miłych czynności, które towarzyszyły nam podczas długiego weekendu i narodowego świętowania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: